Bory Tucholskie
Bory Tucholskie

Bory Tucholskie, obejmujące obszar 1200 ha, są trzecim co do wielkości obszarem leśnym w Polsce. Rozciągają się na północy kraju, pomiędzy rzekami Brdą i Wdą. Krajobraz Borów urozmaicają łagodne wzgórza i około 900 jezior polodowcowych. Otoczenie lasów, krystalicznie czyste jeziora i rzeki (zwłaszcza Struga Siedmiu Jezior) oraz nieskażone powietrze przyciągają tu miłośników przyrody i wczasowiczów.

Tutejsze lasy – głównie sosnowe, miejscami mieszane z dębem i bukiem – nęcą obfitością grzybów, żurawin, borówek, jeżyn i jagód. Bogaty świat zwierząt reprezentują sarny, dziki, lisy, jelenie, zające, borsuki, bobry i wiele innych, mniejszych ssaków.

DOJAZD
Wielu turystów przyjeżdża pociągiem do Bydgoszczy, a stamtąd udaje się do Świecia, Chojnic lub Tucholi. Miejscowości te oddalone są od Bydgoszczy o odpowiednio 36, 42, 70 i 65 km.Do Świecia prowadzi droga krajowa nr 5, do Tucholi, miasteczka w zachodniej części Borów Tucholskich – droga krajowa nr 25. Z kolei do popularnego wśród przyjezdnych Czerska dojeżdża się drogą krajową nr 22.

ZNAJDŹ IDEALNY HOTEL NA WAKACJE


WYBIERZ OBSZAR
LISTA REGIONÓW TURYSTYCZNYCH